Депутатка Миколаївської облради закликала МОЗ та Офіс Генпрокурора перевірити інвалідність посадовців
Миколаївська депутатка звернулася до Міністерства охорони здоров'я та Управління Генеральної прокуратури України з проханням перевірити діяльності окремих посадовців.
Про це депутатка Миколаївської обласної ради Світлана Федорова повідомила на своїй сторінці у соцмережі.
За словами Федорової, серед посадовців, які потребують перевірки правоохоронних органів, – голова Миколаївської міської ради Олександр Сєнкевич, заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров, начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.
А також керівники кількох медичних установ: Олександр Дем’янов (Лікарня швидкої медичної допомоги), Олександр Пліткін (Обласна дитяча лікарня) та Віра Бєлякова (Миколаївська медико-соціальна експертна комісія).
Світлана Федорова запропонувала звільнити посадовців з посад і навіть відправити на довічне ув?язнення. Депутатка стверджує, що ці посадовці у 2023 році отримали II групу інвалідності.
У жовтні в Україні розгорівся великий скандал - прокурори оформили фіктивні інвалідності, щоб отримувати виплати. Серед причетних також є правоохоронці з півдня країни та керівники медико-соціальних експертних комісій. На Миколаївщині статус людини з інвалідністю мають лише 12 прокурорів або 4,5% від загальної кількості.
В оселі керівниці Миколаївської медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та її сина в рамках розслідування схеми ухилення від мобілізації були проведені обшуки. У ході обшуків було вилучено 450 тисяч доларів готівкою та колекцію ювелірних виробів. Також Віра Бєлякова та її син під час повномасштабної війни придбали чотири квартири в новобудовах Одеси. Загальна вартість цих квартир сягає 300 тисяч доларів.
У зв'язку з цим Уряд затвердив план боротьби з корупцією серед медико-соціальних експертних комісій. МОЗ також представив законопроєкт про зміну процесу оцінки стану здоров'я та визначення інвалідності. А Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що звільняється з посади через факти зловживань в системі органів прокуратури.
Також правоохоронці повідомили, що лише з початку року викрили 77 осіб, причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності МСЕК. Крім того, виявлено 7 злочинних угрупувань з-поміж представників комісій.
На початку листопада в Україні стартувала реформа МСЕК, яка була спрямована на ліквідацію старої системи та впровадження більш дієвого механізму, орієнтованого на потреби людини. Оцінка буде доступна в трьох форматах: дистанційно, заочно або виїзною експертизою.
Комментариев 0