На лиманах у Білгород-Дністровському районі вийшли на полювання кучеряві пелікани
![На лиманах у Білгород-Дністровському районі вийшли на полювання кучеряві пелікани](https://yug.today/wp-content/uploads/2024/01/Screenshot_21.jpg)
На Тузлівських лиманах після потужного зимового шторму зараз спостерігають неймовірні зграї птахів. Про пернатих, які шукають тут їжу та прихисток, майже щоденно розповідає на своїй сторінці в Фейсбук еколог Іван Русєв, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
Сьогоднішній допис вчений присвятив кучерявим пеліканам – великим птахам з розмахом крил більше трьох метрів. Наразі їхня чисельність на Кордоні «Тузлівська Амазонія» невелика – усього декілька особин.
![](https://yug.today/wp-content/uploads/2024/01/Screenshot_2-15.jpg)
Кучерявий пелікан на відміну від рожевого пелікана може переносити температури біля 0 °C. Це дуже рідкісний птах. Він занесений до Червоного списку МСОП (статус – вразливий), Європейського червоного списку, Червоної книги України (статус – зникаючий), а також охороняється Бонською та Бернською конвенціями, Конвенцією CITIES та Угодою AEWA.
![](https://yug.today/wp-content/uploads/2024/01/Screenshot_1-19.jpg)
Кучерявий пелікан полює на рибу як поодинці, так і невеличкими групами. Їсть далеко не всю рибу, яку може вполювати. Наразі на майже прісноводних водоймах нацпарку – Малому Сасику, Джантшейскому лимані – ловить в ополонках плотву, краснопірку, карася та коропа. З’їсти може рибу розміром до 30 сантиметрів.
Під час полювання пелікани охоплюють досить значну акваторію. За день, в залежності від сезону, можуть переміститися на відстань до 50 кілометрів.
Сьогодні пелікани, як і багато інших птахів, дуже страждають від гулу шахедів і потужного шуму, який їх супроводжує.
Комментариев 0