На лиманах у Білгород-Дністровському районі вийшли на полювання кучеряві пелікани
На Тузлівських лиманах після потужного зимового шторму зараз спостерігають неймовірні зграї птахів. Про пернатих, які шукають тут їжу та прихисток, майже щоденно розповідає на своїй сторінці в Фейсбук еколог Іван Русєв, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
Сьогоднішній допис вчений присвятив кучерявим пеліканам – великим птахам з розмахом крил більше трьох метрів. Наразі їхня чисельність на Кордоні «Тузлівська Амазонія» невелика – усього декілька особин.
Кучерявий пелікан на відміну від рожевого пелікана може переносити температури біля 0 °C. Це дуже рідкісний птах. Він занесений до Червоного списку МСОП (статус – вразливий), Європейського червоного списку, Червоної книги України (статус – зникаючий), а також охороняється Бонською та Бернською конвенціями, Конвенцією CITIES та Угодою AEWA.
Кучерявий пелікан полює на рибу як поодинці, так і невеличкими групами. Їсть далеко не всю рибу, яку може вполювати. Наразі на майже прісноводних водоймах нацпарку – Малому Сасику, Джантшейскому лимані – ловить в ополонках плотву, краснопірку, карася та коропа. З’їсти може рибу розміром до 30 сантиметрів.
Під час полювання пелікани охоплюють досить значну акваторію. За день, в залежності від сезону, можуть переміститися на відстань до 50 кілометрів.
Сьогодні пелікани, як і багато інших птахів, дуже страждають від гулу шахедів і потужного шуму, який їх супроводжує.
Комментариев 0