Суд в Одесі визнав законним донарахування підприємству 23 млн грн податків

П’ятий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність донарахувань податків та зборів підприємству в Одеській області на загальну суму 23 мільйони гривень.
Як повідомили в пресслужбі Головного управління ДПС в Одеській області, колегія суддів переглянула рішення Одеського окружного адміністративного суду від 4 березня 2024 року в справі № 420/27754/23 та прийняла постанову від 30 квітня 2026 року. Суд апеляційної інстанції погодився з доводами контролюючого органу, задовольнив його скаргу та скасував попереднє рішення суду першої інстанції. Предметом цього позову стали податкові повідомлення-рішення, які ГУ ДПС в Одеській області винесло за результатами документальної планової виїзної перевірки товариства.
Раніше суд першої інстанції встановив, що висновки податківців про заниження підприємством зобов’язань зі сплати податку на прибуток та ПДВ базувалися на відсутності первинних бухгалтерських документів для підтвердження господарських операцій із контрагентами. Разом із тим, задовольняючи позов компанії та скасовуючи нарахування за період з липня 2018 року по червень 2021 року, окружний суд дійшов висновку, що податковий орган пропустив встановлений статтею 102 Податкового кодексу України 1095-денний строк для визначення податкових зобов'язань та штрафів у серпні 2023 року.
Проте колегія суддів апеляційного суду наголосила, що суд першої інстанції не врахував норми матеріального права щодо офіційного зупинення перебігу цих строків, починаючи з березня 2020 року. Згідно з чинними законодавчими змінами, перебіг визначених податковим кодексом строків зупинявся спочатку через карантинні обмеження з 18 березня 2020 року по 17 березня 2022 року, а згодом — через воєнний стан з 17 березня 2022 року по 1 серпня 2023 року. Такий правовий висновок апеляційного суду повністю узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 18 грудня 2024 року (справа № 320/15639/23) та від 11 вересня 2025 року (справа № 160/23946/23).
Комментариев 0