П О Р А     Г О В О Р И Т Ь

Без компромиссов

Дружина керівника управління ДБР Гейди накопичила елітну нерухомість

+ -
-2

Керівник головного оперативного  управління ДБР Ігор Гейда приховує інформацію про реальні статки з декларації.

Про це пише NV.

Офіційної біографії Нейди на сайті ДБР немає. У 2020 році з’явились дані про те, що  його  призначили на посаду, — у відомстві віднесли цю інформацію до службової, отже, не для розголосу. До цього Гейда очолював Харківський антимонопольний комітет, а ще раніше працював у СБУ.

Його дружина дивує своєю нерухомістю. Ірина Гейда не має жодного зареєстрованого бізнесу, проте це не заважає їй володіти просторою квартирою та паркомісцями в одному з елітних київських ЖК, придбаними в 2021 році за сукупною ціною в 390 тис. доларів. І це лише офіційна вартість цієї нерухомості.

При цьому на кінець 2019 року подружжя сукупно заощадило всього лише близько 37 тис. доларів.

Дружина посадовця через 9 місяців після придбання елітної київської квартири продала будинок у Харкові за 550 тис. доларів, хоча його вартість, зазначена в деклараціях самого Гейди, була суттєво меншою — лише 320 тис. гривень.

ЖК «Бульвар Фонтанів» розташований на Печерську. Він має закриту територію, двір без проїжджої частини та охорону.  Саме тут Гейда у 2021 році придбала квартиру на 143,4 кв. м.

На сайті ЖК нині можна знайти оголошення про продаж схожого за площею житла з ремонтом за 600 тис. доларів. Гейда у квітні 2021-го заплатила за свою квартиру 340 тис. доларів. Трохи згодом, у червні, вона придбала у цьому ж ЖК два паркомісця по 687,5 тис. гривень кожне, — це близько 25 тис. доларів.

Нині майнові декларації посадовця приховані — згідно закону «Про запобігання корупції» ці документи можуть бути вилучені з публічного доступу, бо Гейда може підпадати під визначення особи, яка безпосередньо здійснює оперативно-розшукову діяльність.

У деклараціях за 2017-2019 вказано, що у той період Ірина Гейда ніде не працювала, а її чоловік очолював харківський Антимонопольний комітет (АМКУ), а також додатково отримував зарплатню від СБУ. Заробітки, які декларував Ігор Гейда у 2019-му — а саме близько 626,5 тис. грн, з яких майже 158 тис. складала пенсія, — не дозволили б його сім’ї придбати дороговартісну елітну нерухомість. Примітно, що жінка не має жодного зареєстрованого бізнесу, що могло б пояснити її стрімке збагачення.

З квартирою в «Бульварі Фонтанів» виникає ще одне питання — чи не була штучно занижена її ціна?

У квітні 2021 року квадратний метр житлової нерухомості у цьому ЖК від забудовника на оселю без ремонту коштував від 2?550 долларів. Отже мінімальна ринкова вартість квартири, яку придбала Ірина Гейда, могла сягати 365,5 тис.  доларів.

Однак нерухомість дружина посадовця купувала не у забудовників, а на вторинці. Продавцем був харківський бізнесмен та член виконкому харківської міськради Олександр Харченко. Цей підприємець займається будівництвом, а його фірму «Трест Житлобуд-1» називають одним із найбільших місцевих підрядників.

За отриманими NV даними, у власності Харченка квартира пробула близько півроку. Придбав він її у вересні 2020-го за суму еквівалентну 340 тис. доларів. Тобто продав її Гейді за стільки ж, за скільки і купив.

Оскільки нерухомість у його власності пробула менше трьох років, Харченко мав сплатити 6,5% податку — близько $22 тис. на той момент. Якщо це так і було, то укладена угода з продажу квартири була для бізнесмена невигідною. Сам Харченко у короткій розмові казав, що продав квартиру, оскільки мав «складнощі з грошима», після чого попросив перетелефонувати пізніше.

Цікавий момент: оціночну вартість квартири, яку придбала Гейда, встановило ТОВ «Геоспектор». Власником цієї харківської контори є Олена Чернишева, а керівником — її чоловік Нестор Чернишев. Останній у 2014 році отримав вирок: у судовому реєстрі вказано, що Чернишев впливав на рішення про видачу трьох висновків державної експертизи на землю.

Квартира, яка нині належить Гейді, могла мати потенційні покращення — ремонт і відповідне наповнення, та знаходиться в елітному районі Києва, пояснює Щербан.

«Cукупність фактів, а саме невигідність правочину для попереднього власника цієї квартири, участь сумнівної експертної організації, а також відсутність підтверджених джерел доходу покупця, свідчить про можливість заниження вартості нерухомості. Ці обставини потребують перевірки з боку НАЗК та НАБУ», — підсумовує керівниця юрвідділу ЦПК.

Будинок за півмільйона
У власності Ірини Гейди був ще один цікавий об’єкт, який вона продала через 9 місяців після придбання елітної квартири.

У своїх деклараціях Ігор Гейда вказував, що з липня 2012 року його дружина володіє будинком у Харкові площею 398,6 кв. м. Його вартість на дату набуття становила 320 тис. грн, що еквівалентно близько 40 тис. доларів. Тобто квадратний метр обійшовся дружині посадовця десь у 100 доларів.

Відповідно до документів, які є в розпорядженні NV, дружина продала цей будинок у грудні 2021 року за 550 тис. доларів. У такий спосіб його ціна зросла більш ніж у 10 разів.

На супутникових знімках за липень 2012-го та травень 2022-го цього котеджу видно, що його площа за цей час не змінилася.

Водночас із інформації з профільного сайту Kharkov Realter зрозуміло, що у липні 2012-го ціна за кв.м у будинках віддалених районів Харкова сягала 530 долларів. Отже будинок Гейди тоді міг коштувати приблизно 211 тис.  доларів.


Источник

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent

Комментариев 0

Последние новости