На Одещині висаджують нові ліси, просять громади передавати деградовані території під висадку
На півдні України цієї осені лісівниками висаджено вже тисячу гектарів нових лісів. У планах до кінця року заліснити ще майже 1,7 тис. га. Загалом із початку року у Миколаївській та Одеській областях буде створено 4,7 тис. га лісів. Про це у Фейсбук розповів генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець, передає видання «Південь сьогодні».
За його словами, усі насадження погоджені з екологами. Тож цінні степові ділянки залишаться степами.
«Масштабне відновлення південних лісів ми розпочали минулого року, провівши посадку на площі 3,4 тис. га. Лише за два роки на півдні, завдяки інвестиціям ДП «Ліси України», ми створимо у п’ять разів більше лісів, ніж за десять років до реформи. Висаджуємо більш стійкі до пожеж та змін клімату мішані насадження. Найчастіше це сосна кримська та дуб звичайний», – зазначив посадовець.
Юрій Болоховець також нагадав, що лісовідновлення на півдні не є легким процесом.
«Це важка та іноді невдячна справа. Багатомісячна посуха та спека негативно впливають на приживлюваність сіянців. На деяких ділянках нашим лісівникам доводиться проводити додаткове підсаджування. Але з кожним новим сезоном насадження стають більш стійкими та витривалими.
Якщо в інших регіонах основна лісокультурна кампанія припадає на весну, то на півдні ми намагаємося висаджувати якомога більше восени, щоб сіянці мали час адаптуватися та зміцнитися, коли в ґрунті ще є достатньо вологи.
Збільшуємо і частку сіянців із закритою кореневою системою, коригуємо породний склад. Як не дивно, в екстремальних погодних умовах найбільш стійкими виявилися сіянці дуба», – поділився тонкощами роботи головний лісник України.
За його словами, наступного року працівники лісгоспів засадять деревами ще 1800 га територій, які раніше використовувалися як рілля для вирощування агрокультур.
«Звертаємося до місцевих громад з пропозицією передавати деградовані території під висадку. Вважаю, що створення лісу на півдні є спільною справою всіх, хто не бажає, щоб колись квітучі регіони перетворилися на мертву пустелю», – додав Юрій Болоховець.
Нагадаємо, що після урагану, який вирував на півдні Одещини наприкінці листопада минулого року, на території Дунайського біосферного заповіднику залишилось дуже багато повалених дерев. Здебільшого це сосна кримська, але були і листяні породи.
Тоді ми спілкувалися з керівником заповідника Олександром Миколайовичем Волошкевичем. І одне з питань, яке ми ставили, було якраз про те, які дерева варто садити замість повалених.
«Сосну тут садити не треба вже ні в якому разі. До речі, як і в Херсонській області. Потрібно садити широколистяні дерева. А ще місцеві породи, які тут добре ростуть, – обліпиху, маслинки і так далі. І вже садити треба не так, як в радянські часи, рядами та колонами. Треба робити так, щоб все мало більш натуральний вигляд. Вперемішку різні породи, десь залишати галявини. Шовковицю, наприклад, і дику породу, зокрема, дуби… Так румунська гряда Вече засаджена дубами. Їм вже по триста-чотириста років, є такі, яким і по п’ять століть. Перспектива Вилкового – це туризм. Так що територію частково можна засаджувати лісами, а частково… Тут же колись було морське дно. Тому тут є ділянки різної солоності. Більш солоні з часом можуть самі зарости більш пристосованими для таких умов обліпихою та маслинкою. А на інших виростити інші дерева. Тут треба, щоб йшов природній процес відновлення», – висловив свою думку наш співрозмовник.
Тоді Олександр Миколайович надіслав нам перелік дерев, які рекомендовано для висадки на територіях, що зараз потребують розчистки. Усього їх сімнадцять видів. Це айва звичайна, в’яз приземистий, дереза звичайна, дуб звичайний, дуб пухнастий, обліпиха крушиноподібна, осика, тамарікс, тополя біла, тополя дельтовидна, тополя сіріюча, шипшина звичайна, шовковиця біла, шовковиця чорна, яблуня лісова, ясен вузьколистий та ясен звичайний.
Комментариев 0