10 січня в Одесі можна буде безкоштовно перевіритися на рак молочної залози
В Одесі 10 січня з 9:00 до 14:00 у Консультативно-діагностичному центрі №6 на Зоопарковій, 8 у відділенні “Центр здоров’я сім’ї” проведуть День ранньої діагностики онкологічних захворювань грудної залози.
Про це повідомили в пресслужбі Одеської міськради.
Всі охочих запрошують на безоплатну консультацію до лікаря-мамолога.
За необхідності лікар направить на подальшу діагностику, зокрема мамографію, ультразвукове дослідження, лабораторні дослідження та консультації інших спеціалістів. Центр оснащений сучасним мамографічним та УЗД-обладнанням.
В мерії нагадують, що жінки після 40 років мають проходити скринінгову мамографію раз на рік.
“Своєчасна діагностика дозволяє виявити передракові стани та злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, які успішно піддаються лікування”, – йдеться у повідомленні.
Аби уникнути черг, бажаючих отримати консультацію просять записатися за телефоном: (048) 748 01 45.
Зазначимо, у жовтні під час тижня профілактики та ранньої діагностики РМЗ у комунальних медзакладах Одеси мамографічне обстеження пройшли 473 жінки, що дозволило своєчасно виявити 320 випадків доброякісної патології молочної залози та 13 випадків підозри на рак молочної залози.
Пацієнтки з підозрою на онкопатологію були направлені на консультацію до лікарів-онкологів спеціалізованого медзакладу. В МОЗ нагадають, що виявлений на ранньому етапі РМЗ виліковний в 95% випадків. Тож всім жінкам варто вчасно проходити обстеження та зменшувати поведінкові фактори ризику раку.
Зазначається, що рак молочної залози загрожує і жінкам, і чоловікам, проте в жінок він зустрічається значно частіше. Так, 2021 року в Україні зареєстрували понад 14 тисяч випадків раку молочної залози в жінок і 114 випадків серед чоловіків.
«Червоні прапорці» РМЗ – симптоми, що вимагають миттєвого медичного обстеження. Далеко не завжди такі симптоми означають рак, та це саме той випадок, коли пильність — не зайва.
Асиметрія пипок. У жінок груди рідко коли бувають симетричними, проте разюча різниця у їхньому вигляді чи «провалення» пипки — це привід звернутися до лікаря.
Виділення з пипок крові чи гною.
Нерівності та почервоніння на шкірі, не пов’язані з дерматитом, укусом комахи тощо.
Ущільнення, відчутне під час самообстеження.
Біль лише в одній молочній залозі, до того ж не прив’язаний до менструального циклу.
Зміна форми однієї із грудей (поза періодом лактації).
Скринінг на РМЖ включає щомісячне самообстеження, клінічне обстеження гінекологом під час планового візиту та мамографію.
Комментариев 0