Статус постраждалих від торгівлі людьми на Одещині отримали цього року сім осіб
Статус постраждалих від торгівлі людьми цього року на Одещині отримали сім осіб, а загалом за п'ять років - 45 людей.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступник директора – начальник управління соціальних послуг Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА Юлія Жукова.
За її словами, в основному це громадяни та громадянки, які примусово працювали на хазяїна – в тому числі за кордоном.
Так від початку повномасштабного вторгнення у 2022-2023 роках в Одеській області п'ятьом жінкам надали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми – примус до протизаконної діяльності на території іншої держави. Зараз сформовані ще дві справи для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з метою надання такого статусу.
Згідно із кримінальним кодексом України торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, в цілях комерційної або сексуальної експлуатації або примусової праці.
Обласна адміністрація планує створити центри допомоги людям, які постраждали не тільки від торгівлі людьми, але і від насильства, а також для інших вразливих груп населення.
Раніше також зазначалося, що рівень жорстокого поводження з неповнолітніми дітьми у порівнянні з минулим роком впродовж 2023 року збільшився.
Найбільша кількість постраждалих від психологічного насильства – 109 осіб, далі йдуть фізичне насильство – 32 дитини, сексуальне насильство – 5 дітей, економічне насильство – 2 дитини. Ще п’ятеро неповнолітніх осіб стали свідками злочину.
Минулого року поліція викрила одеситок, які вербували до проституції малозабезпечених жінок. Найманим працівницям жінки платили по 40% від "виручки", що в середньому становила 30-40 тисяч гривень на день. Бізнес правопорушниці ретельно конспірували, постійно змінюючи адреси, за якими жінок зводили з клієнтами для надання їм інтимних послуг.
Більше у Telegram
Комментариев 0