Прикордонні пункти пропуску на Одещині відремонтують за 128 мільйонів
Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області провела п'ять закупівель щодо поточного ремонту пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення.
Відповідна інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro.
За даними системи йдеться про пункти пропуску:
- Виноградівка — Вулкенєшть.
- Долинське — Чишмікіой.
- Рені — Джюрджюлешть.
- Серпневе-1 — Басараб'яска.
- Табаки — Мирне.
Перші дві закупівлі проводили за участю трьох товариств з обмеженою відповідальністю: "Евродор", "Автомагістраль-Південь", "Ростдорстрой".
Переможцем визначили ТОВ "Евродор", яке зголосилося працювати за 29 мільйонів 350 тисяч гривень в першому випадку й за 9 мільйонів 546 тисяч гривень.
За даними сервісу YouControl, ТОВ "Евродор" належить депутату Ізмаїльської міської ради Геворгу Авєтісяну.
У третій закупівлі також брали участь ці три компанії, але цього разу переможцем вийшло ТОВ "Ростдорстрой".
Власником одеського ТОВ "Ростдорстрой" є угорське товариство "Юттема", бенефіціари якого – одесити Євген Коновалов і Юрій Шумахер. Останній – депутат Одеської міськради з фракції "Довіряй ділам". Співголовою однойменної партії є міський голова Одеси Геннадій Труханов.
Ціна питання - 47 мільйонів 30,1 тисячі гривень
Дві інші закупівлі отримало товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль-Південь". У випадку з Серпневе-1 - Басараб'яска "Евродор" участі не брало, проте до "Ростдорстрою" та "Автомагістраль-Південь" долучилося ТОВ "Будівельна фірма "Паритетбудінвест".
ТОВ "Автомагістраль-Південь" планує отримати за цю роботу 13 мільйонів 199 тисяч 998 гривень.
У випадку з пунктом пропуску "Табаки-Мирне", учасників було чотири до трьох попередніх долучилося ТОВ "Евродор". "Автомагістраль-Південь" за цю закупівлю планує отримати 28 мільйонів 963,2 тисячі гривень.
Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. Часто під час таких торгів не відбувається аукціону, тож учасник не має конкурентів.
Утім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.
Зазначимо, що в Одесі вже другий тиждень поспіль біля будівлі Одеської міської ради проходять протести проти проведення несвоєчасних тендерів.
Більше у Telegram
Комментариев 0