Історико-топонімічна комісія почала формувати перелік Героїв України для перейменування вулиць
Історико-топонімічна комісія при Виконавчому комітеті Одеської міської ради почала формувати перелік імен Героїв України та повних кавалерів ордену "За мужність", які загинули у боях із російськими окупантами.
Про це на брифінгу, який відвідала кореспондентка Інтента, повідомив член комісії історик Олександр Бабіч.
Також він зазначив, що одночасно формується перелік вулиць для перейменування.
Він наголосив, що під час перейменування вулиць комісія намагається в першу чергу зважати на причетність тієї чи іншої постаті до Одеси та її історії.
"Нам, наприклад, пропонували перелік усіх князів Київської Русі, де були Аскольд та литовський князь Вітовт, але ми намагаємося враховувати причетність постаті до Одеси", - зазначив історик.
Олександр Бабіч наголосив, що рішення комісії не є остаточним. Остаточне рішення щодо перейменування ухвалюють депутати міської ради на сесії.
Комісія намагається перш за все позбутися назв, пов'язаних із російською імперією та радянським союзом, але іноді це викликає проблеми.
"Наприклад, Олександрівський проспект, який назвали ім'ям російського імператора. Ми маємо прибрати цю назву. Повернути йому назву Проспект Миру не можна, бо вона радянська. Але якщо в нас є ім'я якогось домовласника, яким називалася вулиця до революції, то ми повертаємо. Є також природні явища на кшталт Балківської", - наголосив історик.
Також він зазначив, що наразі є імена багатьох одеситів, які відомі у світі, але невідомі в самому місті.
Ще одним пріоритетом є урахування часу з моменту смерті персони, ім'ям якої планують назвати вулиці. Наразі намагаються не називати вулиці іменами людей, які померли менш ніж 10 років тому. Деякі члени комісії пропонують подовжити це обмеження до 25 років. Але це обмеження, за словами Олександра Бабіча, не стосується героїв цієї війни.
Щодо Героїв України та повних кавалерів ордену "За мужність", то їх взяли за попередні критерії через те, що загиблих одеситів, за словами історика, понад тисячу і якщо не робити обмежень, то може статися ситуація, коли потрібно буде вирішувати, а хто з загиблих більше відзначився або перейменовувати тисячу чи більше вулиць міста.
Більше у Telegram
Комментариев 0