Що думають військові про відкриття пляжів на Одещині
На Одещині планують відкрити пляжі до оксамитового сезону, проте військове керівництво вважає, що повне відкриття недоречне.
Про це Суспільне. Спротив повідомила начальниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.
Очільниця пресцентру Наталя Гуменюк зазначила, що від Одеської ОВА надійшов запит до військового командування щодо можливих загроз, тому вони одразу сформували свої застереження щодо такого відпочинку. За її словами, позиція військового керівництва незмінна:
"Позиція військового командування полягає в тому, що узбережжя Чорного моря — це все-таки лінія охорони та оборони, а також лінія надзвичайної небезпеки. Ми розуміємо, що російські кораблі знаходяться досить далеко від берегів, які контролюються Україною сьогодні, але абсолютно виключати імовірність висадки ворожого десанту не може ніхто".
Однак, вона зауважила, що оздоровитися на пляжах можливо:
"У випадку створення додаткових заходів безпеки й вжиття відповідних застережень оздоровитися на узбережжі можливо, й будуть такі ділянки підготовлені. Проте це питання до місцевої влади, якщо вони зможуть своїми силами й ресурсами це забезпечити й позначити ці ділянки".
Також вона зазначила, що питання з мінною небезпекою у Чорному морі не вирішене й, що після закінчення дії "зернової угоди" росіяни оголосили про додаткове замінування водойми.
"Перевірити інформацію про додаткове замінування ми не можемо, але можемо констатувати, що понад 30 мін з початку цього року вже винесло до узбережжя в нашій зоні відповідальності, а це Миколаївщина, Одещина та Херсонщина.
Треба також розуміти, що наслідки від підриву Каховської ГЕС ще не повністю вичерпані, оскільки сміття може залягати на глибині, або серед островів сміття, що дрейфують у морі", — розповіла Наталя Гуменюк.
Окрім цього вона прокоментувала використання захисник сіток на пляжах:
"Я особисто не знаю таких сіток, які можуть бути гарантом того, що міна не здетонує. Тим більше, що морські і якірні міни мають досить чутливий елемент і їх підрив у воді може спричиняти гідроудар у самій товщі води до 1 кілометра, а розліт уламків до 200 метрів, тому від них треба буде триматись досить далеко".
Більше у Telegram
Комментариев 0