У ЧОРНОГОРІЇ АРХЕОЛОГИ ЗНАЙШЛИ РЕШТКИ РИМСЬКОГО СТИЛОБАТУ (ФОТО)
Під час розкопок було виявлено численні фрагменти амфор та розкішних сосудів.
У стародавньому Різоні (Рісан) у Чорногорії були виявлені залишки римського стилобату (загальна основа для кількох колон).
У Рисані цими днями на майданчику Форуму, тобто Каріне IX завершилася двадцять перша кампанія систематичних археологічних досліджень у рамках міжнародного науково-дослідного проекту «Рісініум – столиця королеви Теути». Дослідження проводились в організації Центру консервації та археології Чорногорії та Варшавського університету.
Читайте також: Археологи виявили у Китаї місто бронзового віку з елітними гробницями
Рісан - дуже стародавнє місто, яке вперше згадується в IV столітті до нашої ери як іллірійське поселення під назвою "Різон". Це було головне місто у всій Боко-Которській затоці, яке навіть мало своє ім'я — «Сінус Різонікус». Місто було завойоване римлянами, які назвали його Резиніум. Він процвітав за часів римського панування (I-II ст. н.е.).
Ще в 4 столітті до нашої ери в стародавньому рукописі під назвою Псевдо-Сцілакс згадується Різон (сучасний Рісан) при описі торгового шляху Середземним морем.
Акція цього року проводилася на майданчику Форуму, загальною площею близько 75 м?, у старій траншеї, розкопаній у 1960-х та 1980-х роках ХХ століття.
Згадана траншея була розширена, внаслідок чого було відкрито шість траншей. У них було виявлено п'ять стін, від однієї стіни еллінізму до трьох римських стін, включаючи недавню. Найважливіша знахідка складається із залишків стилобату римського періоду, який підтримував колонаду репрезентативної споруди.
На цей час археологи виявили залишки стилобату довжиною 24 метри і шириною 5 метрів, а також стовбури могутніх колон діаметром понад 50 см.
"Фронтальна частина стилобату, на якому розташований портик, була ретельно оброблена, що доводить, що вона виходила на великий простір, ймовірно, на форум", - зазначив проф. Петро Дичек.
Нижче рівня портика були виявлені стіни періоду еллінізму (II століття до н.е.). Датування цієї споруди стало можливим завдяки аналізу прилеглої товстої поверхні, що складається з фрагментів амфор та їх пробок. Таке розташування стін свідчить про те, що тут були репрезентативні будівлі.
У наступні сезони розкопок вчені проаналізують, чи це елементи конструкції елліністичної агори.
Доктор Дежан Газивода заявив, що під час розкопок було виявлено численні фрагменти амфор із кришками, фрагменти частин розкішних сосудів та велику кількість монет серед інших керамічних виробів.
Газивода наголосив, що за останні двадцять років як нерухомі, так і рухомі знахідки вказують на велике значення стародавнього резиніуму (Рісана). Ці знахідки включають два іллірійських палаци, різні частини міста, гіпокауст римського періоду, скарбницю, що містить понад 4500 монет часів короля Балахоса, та інші незвичайні відкриття.
"Місця Каріне і Градіна свідчать про те, що Рєзініум був найбільшим міським іллірійським поселенням, а в якийсь момент навіть столицею та єдиним полісом у Чорногорії", - заявив доктор Деян Газівода.
Більше у Telegram
Комментариев 0