Українські селекціонери створили інноваційний гібрид озимого ріпаку
Українські селекціонери з Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС) створили інноваційний гібрид озимого ріпаку, аналогів якого немає ні в Європі, ні в Азії. Подібні розробки є тільки в Канаді та США. Про це йдеться у матеріалі Інноваційні гібриди озимого ріпаку української селекції: обираємо якість.
Мова про унікальний за своїми характеристиками гібрид озимого ріпаку Майбах. Він придатний для ранніх строків посіву та характеризується високою стійкістю до розтріскування стручків, добре переносить посухи та мороз.
Як розповів керівник відділу селекції ріпаку ВНІС Андрій Сидоров, визначальна характеристика Майбаха — стійкість до гербіцидів на основі трибенурон-метилу (SU) — діючої речовини, завдяки якій є можливість контролювати широкий спектр дводольних бур’янів у посівах дводольних культур. Технологія суттєво знижує витрати на контроль цих бур?янів у посівах ріпаку.
У 2021 році гібридом зацікавилося чимало агровиробників, взяли його на випробування і торік отримали добрі врожаї. Максимальної урожайності вдалося досягти аграріям із Хмельниччини (58 ц/га) та Тернопільщини (57 ц/га), найменше зібрали у Миколаївській області (45 ц/га), а фермери Київщини та Вінниччини віджнивували із показниками 53 та 50 ц/га відповідно.
— Цей гібрид інноваційний — подібні розробки є тільки в Канаді та США, немає ні в Європі, ні в Азії — це свідчить про конкурентоздатність ВНІС, — зазначив Мирослав Парій, к.б.н., селекціонер, співвласник ВНІС.
Селекціонери ВНІС запевняють, що потенційна урожайність цього гібрида у межах 72 ц/га. Рослини цього сорту інтенсивно гілкуються, не схильні до переростання восени. Гібрид створений за класичною технологією і не містить ГМО. Він найкраще себе показує на полях із належним вологозабезпеченням під час та після посіву, однак проростає навіть за нестачі вологи.
Більше у Telegram
Комментариев 0