Платники Одещини спрямували до бюджетів понад 91 млн грн акцизного податку

Протягом перших двох місяців 2026 року суб’єкти господарювання Одеської області забезпечили стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів, сплативши 91,4 млн грн акцизного податку.
Як повідомили в пресслужбі Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, ці кошти є критично важливим внутрішнім ресурсом, що дозволяє державі самостійно фінансувати оборонну галузь та інші пріоритетні сфери в сучасних умовах.
За офіційними даними відомства, станом на 1 березня 2026 року в регіоні зареєстровано 4340 платників акцизного податку. Основну частину складають 3863 суб’єкти роздрібної торгівлі підакцизними товарами, серед яких понад 3,4 тисячі фізичних осіб та 459 юридичних осіб. Також податкову базу формують 349 реалізаторів пального, 76 виробників алкогольної та тютюнової продукції, 38 виробників електроенергії, 13 імпортерів та один місцевий виробник пального.
Із загальної суми сплачених коштів за січень-лютий 22,4 млн грн надійшло до державного бюджету, тоді як левова частка — 69 млн грн — поповнила місцеві скарбниці громад Одещини. Податківці наголошують, що сумлінність бізнесу у питанні сплати акцизу є інструментом спільної відповідальності за безпеку країни. Водночас для контролю прозорості ринку продовжує працювати цифровий сервіс «TAX Control», за допомогою якого громадяни можуть оперативно повідомляти про порушення у сфері торгівлі, зокрема про відсутність фіскальних чеків або продаж товарів без відповідних ліцензій.
Комментариев 0