П О Р А     Г О В О Р И Т Ь

Без компромиссов

«Вусаті» мешканці очерету: на Одещині у фотопастку потрапив рідкісний птах

+ -
0
У Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, помітили яскравого осілого птаха — вусату синицю. Науковці зафіксували пернатого «аборигена» серед очеретяних заростей під час новорічних свят 2026 року.
Як повідомив на своїй сторінці у Facebook доктор біологічних наук та співробітник нацпарку Іван Русєв, відео з фотопастки демонструє самця вусатої синиці (Panurus biarmicus). Цей вид є постійним мешканцем заповідної зони, яку дослідники лагідно називають «Тузлівською Амазонією». За повідомленням УНІАН, попри канонади війни та зимові холоди, птахи продовжують жити за природними циклами.
Вусата синиця — це невеликий птах, трохи менший за горобця, але з дуже довгим хвостом. Свою назву вид отримав завдяки характерним чорним смугам під очима у самців, що нагадують довгі вуса. Самиці виглядають скромніше: вони мають руду голову та позбавлені чорних «вусів». Ці пернаті ведуть потайний спосіб життя і майже весь час проводять у густому очереті, де їх видає лише характерний дзвінкий спів.
У зимовий період, за словами Івана Русєва, насіння очерету стає головним раціоном та справжніми ласощами для цих птахів. Ця їжа залишається доступною навіть за умови сильних снігопадів, що дозволяє синицям виживати у складні часи. Проте популяція є досить вразливою: птахи важко переносять аномально суворі зими та масові спалювання очерету, що знищує їхню єдину домівку.
Науковець зазначає, що вусата синиця занесена до Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни. Вона є єдиним представником своєї родини у фауні України. Гніздитися ці птахи почнуть вже у квітні, будуючи глибокі чашкоподібні гнізда низько над водою, вимощені сухим листям болотяних рослин.
Окрім вусатих синиць, на території «Тузлівських лиманів» на початку 2026 року активність проявляють й інші мешканці. Раніше у фотооб'єктиви потрапляли зайці-русаки, які приходять до лиманів на водопій, а також шакали та борсуки, що підкреслює багатство заповідного фонду Одещини навіть в умовах воєнного стану.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent

Комментариев 0

Последние новости