На Одещині активізувався отруйний жук: чи справді він смертельно небезпечний?
Останніми днями в соцмережах почали поширювати тривожні чутки про нібито смертельно небезпечного жука – осінню майку, який активізувався в Одеській області. Наскільки ці чутки відповідають дійсності та наскільки насправді небезпечний цей жук, розповіли в пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
За інформацією екологів, насправді осіння майка (Meloe autumnalis) не становить загрози для людини, хоча й виділяє токсичну речовину кантаридин, яка може викликати подразнення при контакті зі шкірою.
«Це великий жук із металічним блиском – синім, фіолетовим або бронзовим. В Україні його можна побачити восени – в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Вінницькій областях. Його личинки розвиваються в гніздах диких бджіл, а сам жук – індикатор стану природних екосистем. Де зникають майки – там зникає природний баланс», – зазначають фахівці.
У Держекоінспекції Південно-Західного округу закликають не чіпати цих жуків і не поширювати фейки:
«Навіть дрібні істоти мають велике значення для природи», – підсумовують екологи.
Комментариев 0