Будівництво укриттів на Одещині: журналісти виявили завищені ціни

Центр публічних розслідувань дослідив закупівлі, які робить місцева влада Одещини під час будівництва захисних споруд. Журналісти виявили суттєве завищення цін, також в одній із закупівель фігурував нібито український матеріал, який насправді не виробляють в Україні.
Про це повідомляється з посиланням на розслідування Центру публічних розслідувань (ЦПР), партнера мережі.
Тендер Визирської сільради: дивний ніздрюватий бетон
Журналісти звернули увагу на тендер Визирської сільради в Одеському районі: реконструкція з прибудовою адмінбудівлі з укриттям. Ідеться про будівлю самої сільради, з’ясували в ЦПР.
«Одним з пунктів підсумкової відомості ресурсів враховані блоки із ніздрюватих бетонів В3,5 стінових дрібних для кладки на розчині, щільністю 500 кг/м.куб. з країною виробником — Україна. Зокрема 172,17 кубічного метра цих блоків на загальну суму 1 мільйон 50 тисяч 252 гривні оцінили 6 тисяч 100 гривень за кубічний метр без ПДВ», — пишуть розслідувачі.
Журналісти поспілкувалися з низкою продавців будматеріалів і дізналися, що саме таку марку бетону в Україні не вироблять, постачальники з нею не стикалися. Натомість пропонували марку В2,5 за суттєво нижчою ціною.
«Схоже, що проєктанти не парилися та вписали варіант, що був під рукою, та не думали», — пояснив ЦПР експерт з будівництва.
Усатівська сільрада: переплата за фільтри
Усатівська сільська рада у грудні 2024 року уклала угоду з товариством з обмеженою відповідальністю «Градо-Строй» щодо будівництва укриття на 50 людей. У підсумковій відомості ресурсів журналісти звернули увагу на фільтра-поглинач ФП-100У за 204 тисячі 563 гривні з ПДВ. Виробник — Україна.
Проте два українські виробники озвучили розслідувачам суттєво нижчу ціну на такий фільтр: трохи більше 70 тисяч гривень за штуку, тобто майже втричі дешевше.
Мологівська сільрада: азбестовий шнур по 637 грн за кг
Мологівська сільрада Білгород-Дністровського району уклала угоду про першу чергу капітального ремонту протирадіаційного укриття. Серед іншого заплановане придбання азбестового шнура по 646 тисяч 852 за тонну, 9 тисяч 557 гривень за 15 кілограмів, тобто 637 гривень за кілограм. При цьому, як з’ясували журналісти, цей матеріал на ринку пропонують за 85,5 та 125 гривень за кілограм.
ЦПР також звернув увагу, що й у закупівлях інших сільрад суттєво завищені ціни на цей матеріал.
Як коментують закупівлі в самих сільрадах і хто є власниками компаній-підрядників, дізнавайтеся з матеріалу Центру публічних розслідувань.
Комментариев 0