П О Р А     Г О В О Р И Т Ь

Без компромиссов

Каналізація як інструмент боротьби: одеська мерія хоче обмежити водовідведення для ЖК, що будуються на околицях

+ -
0

Приєднання до міської системи каналізації для ЖК, що будуються на околицях Одеси, хоче заборонити мерія.

Це питання з душком викликало палку дискусію під час засідання комісії міськради з питань ЖКГ, передає кореспондент «Думської».

Чиновники припускають, що заборона торкнеться тільки нового будівництва. Зобов'язувати, наприклад, житловий масив «Райдужний» будувати нову систему вже ніхто не буде.

 Віцемер Ганна Позднякова пропонує департаменту міського господарства, а саме, КП «Сервісний центр», не погоджувати техумови, які видає компанія-монополіст «Інфоксводоканал», на підключення до міської каналізації будинків, що зводять за межею міста, оскільки саме одеська громада є власником мереж. За її словами, це необхідно, щоб стабілізувати систему водовідведення, яка не витримує все нових і нових користувачів.

«У 2016 році в Одеси був шанс розширити межі міста, але його було втрачено. Ми затиснуті в наявних межах. Для будівельників дуже прибутково зводити будівлі в безпосередній близькості від міста і розраховувати на наявну систему. І якщо з водопостачанням у нас усе більш-менш, то водовідведення дуже хвилює. Система не витримує обсягів стоків, що збільшилися у багато разів, потрібно перерозподіляти навантаження. У підсумку відбуваються аварії, екологічні ризики дуже високі, особливо під час злив. Тому ми пропонуємо ввести заборону на підключення нових будівель на території області до кращих часів, а потім, коли закінчиться війна, можна буде повернутися до цього питання», — зазначила Анна Позднякова.

Її підтримав голова комісії Олександр Іваницький і запропонував, щоб інвестори будинків у передмістях подбали про будівництво локальних очисних споруд власним коштом.

Це викликало різку реакцію з боку представника «Інфоксводоканалу» Олени Тютюнник.

«Так, дійсно, стоків побільшало, вони більш агресивні. Але скажіть, ми хочемо розв'язати проблему чи придумати якийсь велосипед? Не буде промтоварний ринок і «7 небо» будувати очисні споруди. Впровадження в життя вашої пропозиції викличе велику кількість судових питань, бо згідно із законом відмовити у видачі дозволів ми можемо тільки тоді, коли немає технічної можливості, а вона, в цьому випадку, є», — зазначила вона.

Комісія ухвалила проєкт рішення і відправила його на доопрацювання юристам. «Інфоксводоканал», зі свого боку, взяв кілька днів на оформлення власної позиції.

Джерела «Думської» повідомляють, що такі плани мерії пов'язані насамперед із бажанням посилити позиції КП «Сервісний центр». Якщо донедавна це було невелике підприємство з мінімальними «білими» оборотами і основою роботи неофіційно (ще б пак, як мінімум на видачі дозволів підключитися до каналізації можна, ох, як непогано заробити), то сьогодні це КП приносить дедалі більше й більше доходів бюджету, зрозуміло, абсолютно легально.

«Таким чином мерія посилює контроль над ринком. Ба більше, якщо раніше «Сервісний центр» практично не користувався своїм правом не підписувати забудовникам техумови, то тепер усе може різко змінитися. Точніше навіть не зараз, зараз ринок завмер. Схоже, що це підготовки в житті після війни, коли будівництво оживе, такий собі заділ на майбутнє», — пояснив наш співрозмовник.

Він додав, що не можна розглядати це питання однобоко. Плата за приєднання до мереж залежить, в основному, від розміру ЖК. Платять місцевій раді, де розташований комплекс, а врізаються в одеську каналізацію. Що не надто справедливо. Тож рішення мерії відмовляти їм у підключенні — цілком виправдане. З іншого боку, це ж рішення дає «Сервісному центру» потужний важіль тиску на практично будь-якого забудовника.

Ось тут ми писали, як міський водопровід став приватним, і чому інакше, як крадіжку, або навіть грабіж, цю подію назвати не можна. Крім того, в Одесі дедалі голосніше звучать голоси тих, хто вимагає реприватизації цього стратегічного об'єкта. І ось тут, посилений «Сервісцентр», якщо не сам стане керувати цим активом, то змусить нового власника з собою рахуватися.

Зазначимо, що більшість ЖК, розташованих за межами міста, навіть не намагаються створити власну інфраструктуру, фактично паразитуючи на міській. Мова не тільки про комунальну, а й соціальну. У підсумку навантаження лягає на муніципальні дитсадки, поліклініки та школи.


 

Источник

Похожие новости

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent

Комментариев 0

Последние новости