П О Р А     Г О В О Р И Т Ь

Без компромиссов

Як поливати город при нестачі води за методом «штучної роси»

+ -
+1

Рослини на ділянці потребують регулярного поливу та постійного контролю. Але як бути, якщо води не вистачає?

Залишати рослини без вологи не можна, вони загинуть. Тому варто дізнатися про метод штучної роси, який насичуватиме рослини вологою за мінімальних витрат.

Що потрібно знати про метод

Серед дачників вже давно сформувалася думка, що для гарного плодоношення культур необхідно заливати рослини з великим запасом.

Тут все зовсім непросто. Рослини після поливу швидко набирають добову норму. При цьому більша частина вологи вбирається в ґрунт або випаровується на сонці.

Вода потрібна не тільки кореневій системі, без неї не можуть існувати листя та стебла. Саме листя і стебла накопичують у собі більшу частину води і прямо впливають на кількість врожаю.

Тому, застосовуючи такий метод, можна не просто врятувати врожай, а й значно збільшити родючість. Головне – чітко слідувати технології та пам’ятати про регулярний контроль.

Правила створення поливу методом штучної роси

Існує всього три правила, яких потрібно чітко дотримуватися:

  • полив обов’язково виконується після заходу сонця. Якщо на рослини світить яскраве сонце, волога буде швидше випаровуватись з ґрунту. Також якщо лити воду на нагрітий ґрунт, вона буде швидше випаровуватись. Варто дочекатися, коли ґрунт охолоне, та не буде на горизонті сонця;
  • воду потрібно лити зверху на листя та стебла. Багатьом може здатись, що такий спосіб може зашкодити рослинам. Звісно, ??з молодими культурами є серйозні ризики. Але їх поливайте з обережністю, виливаючи потихеньку незначну кількість води, зберігаючи цілісність рослин. І як тільки вода потрапляє на землю, достатньо, щоб вона ввібралася на 2-4 сантиметри;
  • гарного ефекту можна досягти лише в одному випадку – полив виконується щодня. Поливаючи так рослини кілька разів на тиждень, особливої ??користі та різниці з традиційним методом поливу не буде.

Звичайно, метод не такий простий, а хіба існують варіанти, якщо на ділянці не вистачає води? Краще насичувати рослини, а не намагатися заощаджувати воду.


Переваги даного методу

Серед ключових переваг цього можна виділити:

1.Час на полив значно знижується. Як правило, якщо при стандартному методі дачник витрачає більше 30 хвилин на полив, такий метод скорочує час до 10 хвилин.

2.Води витрачається у кілька разів менше.

3.Рослини отримують вологу не тільки через кореневу систему, а стебла та листя. А це позитивно позначається на подальшому врожаї.

4.Для поливу немає необхідності використовувати спеціальні пристрої. Достатньо приготувати лійку чи шланг із водою.

Як підвищити ефективність методу

Незважаючи на всі переваги, варто додатково убезпечити рослини. Досвідчені дачники при такому методі поливу рекомендують виконувати мульчування. Для мульчування краще застосовувати наступну органіку:

  • тирсу;
  • сіно;
  • хвою;
  • солому;
  • траву;
  • опале листя.

Мульча затримуватиме в собі вологу, створюючи сприятливі умови для розвитку рослин. І найголовніше – ґрунт не буде сильно прогріватися, що точно піде на користь.

Источник

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent

Комментариев 0

Последние новости