Незаконне будівництво: інвестори одеського забудовника «Акварель» можуть залишитися без квартир
Відомий в Одесі забудовник «Акварель» проводить незаконне будівництво з порушенням норм і без необхідної документації та земельних ділянок.
Про це стало відомо з розслідування «Першого міського».
Як повідомляють журналісти, у компанії великі проблеми з документацією, що надалі може позначитися на тому, що об'єкти не введуть в експлуатацію. Крім того, забудовник порушив низку будівельних норм. Отже, на виході можна отримати неіснуючі квартири та цілі поверхи.
Що ж не так із документацією? За даними «Першого міського», у забудовника всього одна виписка на землю, один сертифікат технагляду, один комплект містобудівних умов, два сертифікати готовності та п'ять дозволів на будівництво.
Розбираючись докладніше, журналісти з'ясували, що у виписці на землю йдеться тільки про півтора гектара в Лиманці, які отримали кадастровий номер наприкінці 2016 року. А право власності на половину цієї ділянки тільки 2017 року.
Сертифікат технагляду, виданий Дмитру Горічеву громадською організацією, а не державним органом.
Містобудівні умови в одному примірнику і стосуються об'єктів на вулиці Пишонівській.
Де документи на інші об'єкти, які так активно продаються на сайті забудовника — невідомо.
Щодо сертифікатів готовності — йдеться про «Акварелі 4« 1 та 2 черги, що на околицях Черемушок. Замовником виступає ТОВ «Копліон», фірма займається підготовкою водіїв. Але у цієї компанії є ділянка комунальної власності на в Хаджибеївському районі. Підрядником виступає ТОВ «Мелісса Груп», зареєстрована наприкінці 2019 року в Хмельницькому. А двоє засновників компанії — Засновники групи компаній «Акварель» Олександр Злочевський і Дмитро Паращишен.
Тепер до дозволів на будівництво. Замовником об'єктів на Пишонівській виступає ТОВ «Одеський ремонтно-монтажний комбінат». І за цим замовником закріплена земельна ділянка. А підрядником виступає вже відома нам «Мелісса Груп». Але цього разу Злочевський створили фірму «Акварелі» на Молдаванці і завели її в частку «Ремонтно-монтажного комбінату». До речі, оформлені «Акварелі» на Молдаванці в Хмельницькому.
Дозвіл на Слобідський оформили через «Одеський шкіряний завод №1». На цьому заводі числиться п'ять комунальних ділянок.
Розглянемо ще дозвіл на будівництво у Фонтанці. Замовником виступає ТОВ «Одеська будівельна корпорація», оформлена в Хмельницькому. І в цієї компанії є три гектари землі у Фонтанці. Схема триває.
Тобто, є низка компаній, оформлена кілька років тому в Хмельницькому, є старі схеми з віджимом комунальних земель. На виході отримуємо класичну схему піраміди і продажу квартир із повітря.
Як і всі невеликі забудовники, «Акварель» створюють окремі юридичні особи під кожен об'єкт. На думку «Першого міського», це дозволяє жертвувати кількома компаніями, якщо піраміда впаде. У момент, коли прийдуть інвестори за відповідями — компанії перекладатимуть відповідальність одна на одну, судитимуться самі з собою. Але зроблено по-хитрому і схему назвали «Групою компаній».
Забудовник «Акварель» продає дешеві квадрати, але з великими ризиками. Адже покупці можуть залишитися надалі без квартир і грошей. А в майбутньому одеситів можуть чекати довгі роки судових позовів.
Комментариев 0