Суд залишив чинним заочний арешт ексголови Одеської обладміністрації
![Суд залишив чинним заочний арешт ексголови Одеської обладміністрації](/uploads/posts/2023-10/medium/1696878772_320bb69b0412e673b3aca222b8833c54.jpg)
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін заочний арешт для колишнього директора державного підприємства "Поліграфкомбінат" та голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.
Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Директора ДП "Поліграфкомбінат" підозрюють у привласненні та легалізації пів мільярда гривень.
Після затримання особи та доставлення до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить щодо застосування цього запобіжного заходу.
Запобіжний захід у вигляді заочного арешту колишньому голові Міністерства охорони здоров'я Максиму Степанову обрав слідчий суддя ВАКС у вересні.
Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У липні Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриття корупційної схеми в держпідприємстві "Поліграфічний комбінат Україна" у 2013-2016 роках, коли його очолював Максим Степанов, який пізніше став головою Одеської державної адміністрації, а згодом й міністром охорони здоров'я в кабінеті прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
За інформацією правоохоронців, у 2013 році тодішній очільник "Поліграфкомбінату" Максим Степанов придбав на підставних осіб естонську компанію, висловивши іноземним партнерам обов’язкову вимогу співпраці – постачання продукції через "потрібну" компанію. Надалі він організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років, через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень.
В НАБУ повідомляють, що ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (фактична ринкова вартість близько 100 тис. доларів США) іншій підконтрольній компанії за 1,35 млн доларів США. Далі їх задекларував, чим фактично отримав можливість їх використовувати. Частину коштів у сумі 150 тисяч доларів США переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора.
У викритті схеми, яка існувала в поліграфкомбінаті "Україна", узяли участь слідчі не тільки з України, а й з Естонії та Франції.
Більше у Telegram
Комментариев 0