Суд залишив чинним заочний арешт ексголови Одеської обладміністрації
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін заочний арешт для колишнього директора державного підприємства "Поліграфкомбінат" та голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.
Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Директора ДП "Поліграфкомбінат" підозрюють у привласненні та легалізації пів мільярда гривень.
Після затримання особи та доставлення до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить щодо застосування цього запобіжного заходу.
Запобіжний захід у вигляді заочного арешту колишньому голові Міністерства охорони здоров'я Максиму Степанову обрав слідчий суддя ВАКС у вересні.
Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У липні Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриття корупційної схеми в держпідприємстві "Поліграфічний комбінат Україна" у 2013-2016 роках, коли його очолював Максим Степанов, який пізніше став головою Одеської державної адміністрації, а згодом й міністром охорони здоров'я в кабінеті прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
За інформацією правоохоронців, у 2013 році тодішній очільник "Поліграфкомбінату" Максим Степанов придбав на підставних осіб естонську компанію, висловивши іноземним партнерам обов’язкову вимогу співпраці – постачання продукції через "потрібну" компанію. Надалі він організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років, через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень.
В НАБУ повідомляють, що ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (фактична ринкова вартість близько 100 тис. доларів США) іншій підконтрольній компанії за 1,35 млн доларів США. Далі їх задекларував, чим фактично отримав можливість їх використовувати. Частину коштів у сумі 150 тисяч доларів США переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора.
У викритті схеми, яка існувала в поліграфкомбінаті "Україна", узяли участь слідчі не тільки з України, а й з Естонії та Франції.
Більше у Telegram
Комментариев 0