Залишиться сидіти під вартою: суд ухвалив рішення щодо учасника скандальної схеми з аеропортом "Одеса"
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою з альтернативою застави у 268,4 млн грн бізнесмена, підозрюваного у заволодінні Міжнародним аеропортом "Одеса". За даними антикорупціонерів, ним є Борис Кауфман.
Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). Там зазначили, що у такий спосіб апеляційну скаргу захисту на рішення ВАКС залишили без задоволення.
При цьому, як повідомлялося раніше в Центрі протидії корупції (ЦПК), призначаючи заставу у 268,4 млн грн, суд уже пішов назустріч Кауфману. Адже прокурор спочатку хотів, щоб її розмір становив 992,4 млн грн.
"Якщо Кауфман внесе заставу, то має дотримуватися низки обов'язків. Зокрема утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, здати на зберігання закордонний паспорт тощо", – пояснювали в ЦПК.
Підозрюваних у справі багато
Усього ж підозрюваних у справі про заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності п'ятеро. Серед них:
- колишній Одеський міський голова (не складно вирахувати, що йдеться про Олексія Костусєва, який був мером Одеси з 2010-го по 2013 рік);
- його заступник;
- керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю;
- два відомі в регіоні бізнесмени.
Одним із цих бізнесменів є, власне, Кауфман. Інший, за даними ЦПК, Алекс Борухович (раніше – Олександр Грановський), який є:
- ексдепутатом Верховної Ради (2002-2006) від СДПУ(о);
- бізнес-партнером Бориса Кауфмана, з яким володіє Vertex Hotel Group, що управляє готелями в Одесі.
Боруховичу, до речі, ВАКС раніше також обрав запобіжний захід у вигляді застави в 120,78 млн грн. Також на нього покладено різні процесуальні обов'язки. Зокрема:
- прибувати на першу вимогу до детективів, прокурора, суду;
- не відлучатися з м. Одеси без дозволу детектива, прокурора або суду;
- повідомляти детективів, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
- здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Деталі справи
За даними слідства, у 2011 році підозрювані розробили та реалізували схему, в результаті якої аеропорт перейшов із власності територіальної громади у спільну власність міста й приватних інвесторів.
Надалі місто втратило будь-який контроль над аеропортом і не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість зловмисники роками привласнювали дохід. Щоб унеможливити повернення аеропорту у власність Одеси, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.
Внаслідок цього місцевий бюджет зазнав збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких (118 млн грн) – це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.
Прикметно, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Ба більше, 535 одиниць основних засобів із 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів – і не могли бути відчуженими в принципі.
Фігурантам справи оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 КК України, колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК України. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.
Як повідомляв OBOZREVATEL, також НАБУ та САП повідомили екскерівникам державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" – "Машпроект" і директору приватної компанії-нерезидента про підозру в заволодінні коштами підприємства на суму 1,32 млрд грн.
Більше у Telegram
Комментариев 0