П О Р А     Г О В О Р И Т Ь

Без компромиссов

"Хрущовки" відходять у минуле? Експертка про ініціативу влади реконструювати застарілий фонд

+ -
0

Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроєкт, в якому йдеться про знесення та реконструкцію будівель з малогабаритними квартирами, зокрема, так званих "хрущовок". Нагадаємо, з 2006 року вже діє закон про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, проте на практиці він так й не реалізувався. Що в цьому питанні може змінити новий проєкт закону та загалом що він передбачає Українське радіо розпитало у директорки Інституту урбаністики, докторки технічних наук, професорки Алли Плешкановської.

"Нормативний термін ефективної експлуатації таких будівель (застарілого житлового фонду – прим.ред) вже сплив. Зараз вони переважно знаходяться в потенційно аварійному стані. Проте, коли ми говоримо про застарілий фонд, йдеться не лише про ті будинки, які були побудовані в 50-60-х роках минулого століття. Йдеться й про так звані "бараки"  двоповерхові будівлі, які часто навіть не мають належних інженерних комунікацій. І самі "хрущовки" поділяються щонайменше на дві групи: панельні та цегляні, п’ятиповерхові та дев’ятиповерхові",  пояснила Алла Плешкановська.

За словами експертки, основною проблемою старого житлового фонду є технічний стан помешкань: "Панельні "хрущовки", особливо, п’ятиповерхові, в передаварійному та навіть аварійному технічному стані. Вони потребують негайної реконструкції, а на мою думку  знесення та побудови на цьому місці нового фонду. Цегляні "хрущовки" ще можуть бути реконструйовані та експлуатуватися далі за умови проведення необхідних заходів". 

Плешкановська розповіла, що закон про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, прийнятий в 2006 році,  фактично не працював, тому потребував суттєвого коригування: "Є лише один проєкт, який намагалися зробити, але до тепер він не реалізований в повному обсязі. Більше того, потрібне редагування в частині кількості мешканців будинку, які мають надати згоду на переселення. Адже відповідно до чинного закону при переселенні мешканців необхідні згода всіх 100 % жителів будинку. В новій редакції прописано 75 %". 

Також експертка запевнила, що зміна застарілого житлового фонду на новий передбачає не лише побудову будинків, але й створення чи відновлення й предметів соціальної інфраструктури:

"І відповідно до закону, і відповідно до експериментальних проєктів, які вже були виконані на предмет реалізації такої реконструкції, передбачається комплексна реконструкція. Тобто розглядається або квартал в цілому, або певна частина, на якій розташовані подібного типу будинки. Це включає не лише реконструкцію чи знесення/нове будівництво житла, а й реновацію  знесення та будівництво об'єктів соціальної інфраструктури".

Источник

Похожие новости

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent

Комментариев 0

Последние новости