Протягом 2020 року фахівці Держпродспоживслужби відібрали на перевірку шість зразків автомобільних бензинів та дизельного палива. Серед них п’ять не відповідало вимогам, які закріплені у діючих нормативних документах. 

Про це повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області

Через невідповідність палива до існуючих вимог, відомство припинило продаж 22,99 тисяч літрів неякісних нафтопродуктів на майже 450 тисяч гривень. Крім того, тих, хто займався реалізацією дизпалива і бензину оштрафували на 56 тисяч гривень. 

Головними показниками, за якими встановлена невідповідність палива, були: 

  • температура спалаху в закритому тиглі; 
  • вміст сірки;
  • октанове число за дослідним методом; 
  • октанове число за моторним методом;
  • масова частка кисню та об’ємна частка бензолу. 

Довідка: Октанове число (ОЧ)  умовний показник, що характеризує здатність палива забезпечити бездетонаційну роботу двигунів із примусовим запаленням.

У Держпродспоживслужбі звернули увагу споживачів на те, що під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізовується на території Одеси та Одеської області, вони мають право на належну якість продукції, зокрема на нафтопродукти.

Продавець на АЗС, що продає нафтопродукти, зобов’язаний надати на вимогу споживача всю необхідну інформацію (найменування, марку та вид нафтопродуктів, показники їх якості, роздрібну ціну, правила та умови ефективного та безпечного використання палива). Також покупець може попросити копію документа про якість (паспорт якості) палива та копію декларації про відповідність.

Якщо ви виявите продаж неякісного пального на території Одеси та Одеської області, ви можете звернутися до Держпродспоживслужби. 

Нагадаємо: 

  • Декілька років Україна імпортує газ з ЄС, але у ГТС шукають іншим імпортерів з метою посилення енергетичної безпеки. Одним з нових джерел постачання газу в Україну може стати Азербайджан.